WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress Dünyada en çok kullanılan blog sistemidir. Açık kaynaklıdır ve ücretsizdir. Çok kullanışlı bir paneli ile bizlere kolaylık sağlar.

WordPress Nedir?

WordPress Dünyada en çok kullanılan blog sistemidir. Açık kaynaklıdır ve ücretsizdir. Kolay admin paneli ve veritabanı bağlama sistemi ile istediğimiz her şeyi yapmaya yarayan bu sistem, blogumuzu en güzel şekilde yönetmekte bize yardımcı olmaktadır. Ayrıca hazır temalar ve eklentiler sayesinde de kolaylık sağlamaktadır.

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress dosyalarını indirin.

tr.wordpress.org sitesine giriş yapın ve oradan WordPress dosyalarını indirin.

Ftp’ye giriş yapın.

Önceden oluşturduğunuz ftp giriş bilgileriyle sunucunuza giriş yapın.

WordPress dosyalarını sunucuya aktarın.

Giriş yaptığınız sunucuya bağlandıktan sonra public_html kök dizininin içine indirmiş olduğunuz wordpress dosyalarını atın.
[dt_quote type=”pullquote” layout=”left” font_size=”h5″ animation=”none” size=”2″]Herhangi bir dosya içinde olacak şekilde atmayınız![/dt_quote]

WordPress Kurulumunu Yapın.

Bu aşamada veritabanı bilgilerinize ihtiyaç olacaktır. Eğer veritabanınız ise
Mysql Veritabanı Nasıl Kurulur?
başlıklı makaleme göz atın.

Bilgilerini girin.

Bilgilerini girin ve kurulum işleminin bir sonraki adımına geçin.

Kurulumu yapın.

Sitenizin, site başlığını, yöneticinin kullanıcı adını ve şifresini belirledikten sonra kurumu sonlandırın.

WordPress’e Hoşgeldiniz.

Ve WordPress’e Hoşgeldiniz.

Şuanda yönetim paneliniz hazır durumda oldu. Bu andan sonra ister kendi kodladığınız temayı ister hazır wordpress temanızı kurarak sitenizi en güzel hale getirebilirsiniz.

19 Temmuz 1999 İstanbul doğumluyum. Liseyi, `Web Programcılığı` üzerinden bitirdim; üniversiteyi ise, `Yönetim Bilişim Sistemleri` bölümünde okumaya devam etmekteyim. Okul hayatımın dışında, 4 senedir freelancer olarak şirketlere ve kişilere özel web siteleri yapmaktayım.
Exit mobile version